Podívejme se

Honor 3C|Mobil

28. října 2015 v 23:14 | Daju
Je to už zhruba deset měsíců, co jsem si jen tak projížděla youtube s tím, že jsem prohlížela recenze na mobily. Potřebovala jsem si totiž sehnat dárek k narozenínám ve vhodné cenové míře, ale chtěla jsem, aby byl docela kvalitní a použitelný. Trvalo to sice delší dobu, ale nakonec jsem nešla mobil, který předčil všechny své "konkurenty", kteří by připadali v úvahu. A jak moje volba dopadla? Představují vám Honor 3C!

iZombie | recenze na seriál

29. srpna 2015 v 13:42 | Daju
To je snad poprvé, co dělám nějakou recenzi na mnoho svých blogů, které jsem měla, tak snad ji napíšu správně. I když, když se nad tím zamyslím, tak vlastně ani nevím, co by se dalo na takové recenzi pokazit. Uvidíme. Ovšem tohle neplánuji jako mou poslední recenzi na film, seriál nebo třeba i knížku.

Jedná se o seriál, který jsem poprvé viděla někdy v roce 2014 (Je docela nový) a viděla jsem ho s kamarádkou. První dva díly. Pak už jsem byla moc líná pustit si další, navíc jsem toho měla moc rozkoukaného, tak proč rozkoukávat další? Potom jsem na seriál téměř zapomněla, ale letos jsem ho objevila znovu u své sestřenice, u které jsem byla čtrnáct dní, a začali jsme na to koukat, pokaždé, když jsme měli volnou chvíli.


Obsah seriálu : Olivia "Liv" Morre je studentka medicíny, která se po jedné vysokoškolské pařbě probudí jako zombie. Aby zůstala alespoň částečně lidsky při smyslech, musí pravidelně jíst mozky mrtvol. Jako každodenní asistentka koronera o ně na pitevně nouzi nemá, ale s každým snědeným mozkem, se jí do hlavy dostanou vzpomínky a vlastnosti mrtvého. Díky této nově nabyté superschopnosti se před Liv otevírá možnost velké výzvy. Spolupracovat na vyšetřování kriminálních zločinů. (Zkopírováno z CSFD)


Můj názor: Kombinace detektivky, nadpřirozena, horroru, romantiky a trochu komedie. Musím říct, že v popisu obsahu chybí mnoho věcí, což je asi dobře, jinak by tam byly hodně velké spoilery. Každopádně je třeba podotknout, že se tam toho děje daleko více než jen dějová linka této Liv, která je mimochodem hlavní postava. Seriál je eventuélně nový (v říjnu má vyjít druhá série) a musím říct, že hodně dobrý. Celkově je založený na super nápadu, který nevidíte všude a mile překvapí. Popsala bych to dvěmi slovy - Zombie Sherlock Holmes. Úžasně promyšlené. Všechno se vším souvisí. Stačí si všímat. Znaky zombie v seriálu je albínismus - vyblednou vlasy a kůže. Většina postav je perfektně vymyšlená, ovšem je tam pořád jedna, která mi drásala nervy až dokonce. To mi ale nezabránilo tomu, abych nadšeně zkoukla první série a nesnesitelně se těšila na druhou.

Moje hodnocení: 9/10 - Seriál mohu jen doporučit, ale jen těm, kterým tyto seriály vyhovují. Není to každého šálek kávy.
 
 

Reklama