Jak se mi líbí na střední.

7. září 2015 v 15:52 | Daju |  O mě
Tady máte slibovaný článek o mém názoru na mou střední školu. Ještě bych se ale chtěla vyjádřit k předchozímu článku. Řekněme, že to byl takový "průzkum" mých čtenářů a rozhodla jsem se to nějak dál nezkoumat. Příjde mi docela smutné, že odsoudíte jen tak adminku, kvůli doméně. Vždyť blogy jsou od toho, aby se na nich blogovalo a né, aby se odsuzovalo, zda si vybereme webnode, blogspot, nebo třeba estranky či webgarden. Taky mi příjde docela neestetické, když tam někdo nechce chodit jen proto, aby potvrdil, že není robot. No nic, nebudu se k tomu vyjadřovat, ale příjde mi to jako diskriminace. Nicméně budu tento blog mít dál. To byl můj původní záměr i bez ohledu na to, co by jste k předchozímu článku napsali. Mít dva blogy. Na obou dvou budou stejné články.


Já teda na intru nejsem, protože škola je v mém městě, takže to nemám zapotřebí, i když, když to tak z povzdálí pozoruju, možná bych tam i ráda byla. To by mě ale po chvíli omrzelo, to vím. Nicméně jsem sem nepříšla podat názor na tom být na intru, ale na mou novou třídu, učitelé a školu obecně.

Ještě, než jsme se zčali učit, či cokoliv jiného dělat, jeli jsme na adapťák. Ten, kdo ho někdy zažil tak ví, že adaptační kurzy jsou hlavně o spřátelení, o komunikaci a domluvě = vytvoření úplně nového kolektivu, který je schopen spolupracovat. Když jsem ráno nastoupila do autobusu, měla jsem hrozný poci, protože jsem viděla, že se hodně lidí baví a já prostě neměla tu odvahu se k nim přidat. Potom mi došlo, že se nejspíš znají z toho intru a tak jsem si s tím nedělala těžkou hlavu a trpělivě jsem čekala, než jsem se s někým nenuceně pustila do konverzace.


Falešné úsměvy byly všude.◄ S tímhle jsem měla problém už na základce, kde jsem se od srdce snad nikdy nezasmála. Tohle se mi stalo i tady, při první společné aktivitě, kdy vás přiřadili do dvojic a vy jste se s danným člověkem měli seznámit a potom před ostatními o něm něco říct. Jmenoval se Matěj a dostal hrozný záchvat smíchu z toho, že nás fotila učitelka. Mě to vtipné nepřišlo, ale abych nebyla za debila, tak jsem se prostě zasmála. První falešné a taky poslední.

Hned ten den jsem se zkamarádila s jednou holčinou, se kteoru jsme pořád trávili čas na pokoji u kluků. Jo, tam jsem měla záchvaty smíchu snad každou minutu a konečně jsem se nebála bavit. Ani s nimi, ani s nikým jiným a tady konečně nastal ten zlom. Najednou mi všichni přišli fajn, což taky byli, ale konečně jsem z nich přestala mít respekt a takový ten odstrašující pocit, kdy je někdo vyšší než vy a zdá se vám trošku povýšený svým obličejem a posunkami. To jsou ale jen masky. Nikdo takový doopravdy není. Já prostě pohu říct, že mi máme tu nejlepší třídu na škole a můřžu si to říkat před kýmkoliv bez toho, abych se za to styděla.


U všech padl ostych. Všichni na sebe sahali už hned ten první den. Dělali blbosti, smáli se, či na sobě jen leželi a povídali si. Další dnem to přispělo do vínka a šli jsme do vyhřívaného bazénu v horách. V zimě. Ve spodním prádle. Protože nikdo u sebe neměl plavky. Žádné soukromí nezájem. Známe se den. Mě to u někoho přišlo jako celý život. Až tak moc mi tato třída sedí. Proto nás asi tu druhou noc zavřeli za trest do pokoje.

Jinak dnes jsme zažili první normální den s povinostmi a učením. Já nechápu, proč se na střední škole nemohou ty učebnicem půjčovat. Jsou to zbytečné a docela vysoké výdaje, které potřebujete tak dva - čtyři roky. No, já bych to tak neudělala, kdybych měla sama na výběr. Přece jen v dnešní době je to pro spoustu lidí těžké. Já nejsem vyjímkou.


Dále. Učitelé jsou docela super. Problém bude asi spíš s dějepisářkou, která je sice hrozně přísná, ale připadá mi, že má dobrý výklad a díky tomu, že nenechá v hodině nikoho mluvit, tak jsem si toho dost zapamatovala. Taky má dobrý přednes. Připadá mi, že já jediná s tím nemám problém. Nejlepší učitelkou se ovšem zdá být zatím ta na Španělštinu. Uvidíme dál.

Celkově bych školu hodnotila asi nadprůměrně, protože jsem čekala méně. Ovšem doufám, že z nás nebude to, co z většiny čtvrťaček. Potkala jsem jich dnes hodně a byly to namyšlené fifleny, které řešili jen to, v jakém stavu mají make-up. Snad se i vám, kteří letos nastoupili na střední školu (a i těm ostatním), líbí vaše prostředí, spolužáci a učitelé. Přeji vám v tomto roce štěstí. Já sama jsem si dala slib, že se budu učit, ale tak známe se. Vydržím dva měsíce a čau.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikdo Nikdo | Web | 8. září 2015 v 4:22 | Reagovat

jeeeee obrázky ze lvího krále !! MILUJU LVÍHO KRÁLE !!

přeju hodně štěsťí na střední !! :)

2 glamour-vanessa glamour-vanessa | Web | 8. září 2015 v 15:28 | Reagovat

I ja se přidávám hodně štěstí :))

3 ChuPika^^ ChuPika^^ | 10. září 2015 v 14:20 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi spokojená. Ten pocit 100% znám s tím, že ti někdo příjde "povýšený" a celkem mi to znepříjemňuje život... No nic, jsem ráda, že ty sis to uvědomila a že ti lidé ti přijdou fajn :)

4 Monica. Monica. | Web | 10. září 2015 v 14:59 | Reagovat

Taky tě zdravím :) Každej máme prostě jinej názor, musíš to tak brát :D
naše škola na adapťáky bohužel nejezdí, takže my se museli seznámit ve třídě... ale i tak si myslím, že mám nejlepší třídu na světě! :D
Je super, že jste se hned tak seznámili a bavíte se. Protože zatím skoro všechno, co čtu o nových středních, je negativní :D
My máme na dějepis zrovna tu nejlepší učitelku a na španělštinu (i když jí nemám, ale znám učitele) tu nejhorší z celý školy :D

5 Lenuš Lenuš | Web | 10. září 2015 v 21:32 | Reagovat

Ty jo, to jsem ráda, že jste taková skvělá třída :)

6 Heaven Heaven | E-mail | Web | 11. září 2015 v 16:22 | Reagovat

To je dobře, že jste super kolektiv :)

7 Elise Elise | Web | 13. září 2015 v 11:46 | Reagovat

Je dobré, že máte tak úžasnou třídu jak povídáš. Taky by jsem takovou chtěla až budu na střední já. Naštěstí mě to čeká až za rok. Uff!

Přeju hodně štěstí a hlavně se uč!! :DDD

8 J. J. | Web | 14. září 2015 v 16:51 | Reagovat

Já se té střední taky hrozně bála a ten intr byl ještě horší, ale nakonec to všechno opadlo a fajn.. Teď se už ve škole bavíme všichni s každým, bohužel na slučák jedeme až příští týden, takže jsme se stihli spřátelit už předem. :D
Ty výdaje jsou vážně hrozný! To souhlasím. Už jsem toho utratila tolik, že to není ani možný. :)
Jinak jsem se chtěla vyjádřit ještě k minulému článku o blogspotu. Ty komentáře tam jsou vážně nesmyslný. Proč by někdo měl být líný napsat "blogspot"? Je to úplně normální adresa jako každá jiná. Chápu, že někomu to tam třeba příjde nepřehledné, proto tam nebloguje, ale nevím, co je za problém jít na blog tam, než tady.. Já sama už dlouho uvažuju o přesunu, já zase narozdíl od jiných mám radši blogspot, máš tam daleko víc funkcí. Je pravda, že kvůli tomu musím hodně času obětovat i učení html kódů, protože jednou si to chci přizpůsobit podle sebe, ale co, jednou se to vyplatí. Navíc pokud chceš blogování brát hodně vážně, příjde mi to lepší. Po nějaké době může to "blogspot" zmizet a zaplatit si ".cz" nebo ".com" (a cokoliv jiného).
Jednou se tam potkáme. :)

9 steel32 & darthnellr steel32 & darthnellr | Web | 20. září 2015 v 19:28 | Reagovat

tak hlavně, že se ti tam líbí třída ti sedne, to je asi to nejdůležitější! :D
a s těma učebnicema bych vraždila, aspoň polovinu co jsem si koupila, jsem nikdy nepoužila :D
a hlavně ať ti tam jde učení a baví tě ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama